Makrama

Wielu z nas pamięta ze szkoły plecione na lekcji ZPT kwietniki z jutowego sznurka czy sznurka do snopowiązałek 🙂 


Dziś makrama wraca do łask jako dekoracje domu. Piękne ozdoby na ścianę, łapacze snów do powieszenia w okna, kwietniki, uchwyty na półki, lampiony, hamaki – pomysłów na wykorzystanie sznurka jest wiele. A i sam sznurek jest teraz dostępny w niezliczonych odmianach kolorów, grubości i skrętu 🙂

Zbliżają się święta, więc proponuję dekoracje na choinkę. Ja postawiłam na biel, tak pięknie odbijającą się od zieleni choinki. Śnieżynki, choinki czy zawieszki wyplecione na kawałku cynamonu – samodzielnie wykonane mogą być też pięknym dodatkiem do prezentów. Wystarczy kawałek sznurka i odrobina cierpliwości, by z pomocą tutoriali, których na YouTube jest bez liku, wyczarować urocze ozdoby. Do dzieła!

Materiał autorski dla fundacji „Nigdy nie jest za późno” – Beata Zalewska

Z wykształcenia matematyk w wolnym czasie oddający się relaksowi poznając różne techniki rękodzielnicze. Zaczęło się od koronki frywolitkowej, a potem poszło lawinowo: druty, szydełko, decoupage, scrapbooking, malowanie na jedwabiu, filcowanie na sucho i mokro, beading, haft koralikowy, witraż, chainmaille, makrama… A to nie koniec – jest jeszcze tyle technik, które chciałabym poznać. Jedne są ze mną przez chwilkę, inne zostają na dłużej. 

Więcej moich prac znajdziesz na blogu tobatka.blogspot.com

Piękni i zadbani w każdym wieku

"Piękni i zadbani w każdym wieku" to niezwykła przestrzeń i miejsce spotkań, które tworzymy wspólnie! Tutaj poznasz historie ludzi, którzy bez względu na wiek, mieli odwagę spełnić swoje marzenia! Tak jak Pani Maria Zgoła, która niemal każdego roku odwiedza dalekie i egzotyczne kraje.

"Piękni i zadbani w każdym wieku" - to miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli chcesz podzielić się swoją historią lub chcesz dołączyć do naszego zespołu redakcyjnego, napisz do nas! Razem możemy więcej!

Modernizację strony sfinansowano ze środków
otrzymanych z NIW-CRSO w ramach Programu PROO

Polityka Plików Cookies i Profilowanie:

W Serwisie Internetowym używamy technologii w celu świadczenia najwyższej jakości usług drogą elektroniczną. Administratorem Twoich danych jest “Fundacja Nigdy nie jest za późno“ z siedzibą w Przeźmierowie (62-081), ul. Krańcowa 51. Klikając “Akceptuję” zgadzasz się na profilowanie, tj. przetwarzanie danych osobowych przez “Fundację Nigdy nie jest za późno“, polegające na automatycznej analizie Twoich interakcji w Serwisie. Korzystamy z Plików Cookies - czytaj więcej.

Akcepuję